Home Past Champs Top 20 Archive POTW Archive

 

 

2016 Div I  Refugio 23, Crawford 20

2016 Div II Bremond 49, Iraan 28

2015 Div I Canadian 61, Refugio 20

2015 Div II Bremond 35, Albany 20

2014 Div I Canadian 34, Mason 7

2014 Div II Bremond 28, Albany 21

2013 Div I Stamford 41, Shiner 28

2013 Div II Wellington 42, Falls City 20

2012 Div I Stamford 35, Mart 28

2012 Div II Munday 42, Tenaha 14

2011 Div I Mason 62, Stamford 40

2011 Div II Tenaha 51, Munday 28

2010 Div I Mart 28, Goldthwaite 7

2010 Div II Falls City 32, Windthorst 7

2009 Div I Goldthwaite 29, Canadian 25

2009 Div II Cayuga 38, Albany 24

2008 Div I Canadian 38, Mart 7

2008 Div II Stratford 24, Cayuga 13

2007 Div I Alto 22, Seymour 0

2007 Div II Munday 26, Bremond 6

2006 Div I Alto 42, McCamey 13

2006 Div II Chilton 20, Windthorst 10

2005 Stratford 21, Big Sandy 20

2004 Shiner 33, Stratford 19

2003 Windthorst 28, Shiner 27

2002 Petrolia  39, Celeste18

2001 Burkeville 27, Celeste 8

2000 Stratford 49, Burkeville 14

1999 Bartlett 35, Aspermont 6

1998 Tenaha 20, Wheeler 13

1997 Granger 40, Wheeler 0

1996 Windthorst 41, Tenaha 12

1995 Thorndale 14, Roscoe 7

1994 Thorndale 36, Crawford 13

1993 Sudan 54, Bremond 0

1992 Barlett 33, Sudan 26

1991 Memphis 21, Oakwood 14

1990 Barlett 36, Munday 28

1989 Thorndale 42, Sudan 24

1988 White Deer 14, Flatonia 13

1987 Wheeler 23, Bremond 21

1986 Burkeville 33, Throckmorton 7

1985 Goldthwaite 27, Runge 7

1984 Munday 13, Union Hill 0

1983 Knox City 27, Bremond 20

1982 Union Hill 13, Roscoe 0

1981 Bremond 12, Wink 9

1980 Valley View 7, Rankin 6

1979 Hull-Daisetta 28, China Spring 18  

1978 China Spring 42, Lexington 3

1977 East Bernard 27, Seagraves 10

1976 Mont Belvieu Barbers Hill 17, DeLeon 8

1975 DeLeon 28, Schulenburg 15

1974 Grapeland 19, Aledo 18

1973 Troup 28, Vega 7

1972 Schulenburg 14, Clarendon 10

1971 Mont Belvieu Barbers Hill 3, Sonora 3

1970 Sonora 45, Pflugerville 6

1969 Mart 28, Sonora 0

1968 Sonora 9, Poth 0

1967 Tidehaven 7, Clifton 6

1966 Sonora 40, Schulenburg 14

1965 Wills Point 14, White Deer 0

1964 Archer City 13, Ingleside 6

1963 Petersburg 20, George West 12

1962 Rotan 39, Ingleside 6

1961 Albany 18, Hull-Daisetta 12

1960 Albany 20, Crosby 0

1959 Katy 16, Sundown 6

1958 White Deer 44, Elgin 22

1957 Mart 7, White Oak 7

1956 Stinnett 35, Hondo 13

1955 Deer Park 7, Stinnett 0

1954 Deer Park 26, Albany 6

1953 Ranger 34, Luling 21

1952 Wink 26, Deer Park 20

1951 Giddings 25, Newcastle 14

1950 Wharton 13, Kermit 9

1949 Littlefield 13, Mexia 0

1948 Monahans 14, New Braunfels 0

 

Class B Champions

1972: Chilton 6, Windthorst 0
1973: Big Sandy 25, Rule 0
1974: Big Sandy 0, Celina 0
1975: Big Sandy 28, Groom 2
1976: Gorman 18, Ben Bolt 6
1977: Wheeler 35, Lone Oak 13
1978: Union Hill 14, Wheeler 7
1979: Wheeler 33, High Island 21